Ronde van Frankrijk 1989
De Ronde van 1989 kende een turbulente start en een zeer spannend slot. Eén van de favorieten, Pedro Delgado (de winnaar van 1988) verscheen ruim 2,5 minuut te laat aan de start van de proloog in Luxemburg en vergooide zijn kansen. Het slot was een ware thriller: Laurent Fignon leek zijn derde zege te behalen, maar in de afsluitende tijdrit over 25 km naar Parijs maakte Greg Lemond een achterstand van 50 sec. goed en won met het minimale verschil van 8 sec. de Tour.
Gert-Jan Theunisse won de bolletjestrui (winst op Alpe d'Huez en vierde in het eindklassement) en Steven Rooks het combinatie klassement.
2 juli 1989
1e etappe Luxemburg - Luxemburg
2e etappe Luxemburg - Luxemburg (ploegentijdrit)
De rit in lijn werd gewonnen door de Portugees Acacio da Silva, die daarmee ook de gele trui overnam van proloog-winnaar Erik Breukink
De ploegentijdrit was voor Système-U (Fignon) voor Panasonic. Opvallend was de 22e plaats van Reynolds, waardoor Pedro Delgado nog maar eens een aantal minuten verloor op de andere klassementsrenners.
|
|
|
Acacio da Silva |
Eric Vanderaerden leidt het peloton |
|
| |
|
|
|
|
|
| |
De aankomstzone |
Pedro Delgado voor de start van de ploegentijdrit |
| |
|
|
|
|
|
Système U |
Reynolds |
|
| |
|
|
|
|
|
|